
Умілі руки
Про гутрок
Дитина, у позашкільній діяльності, не просто відтворює те, що вона засвоює, а завдяки унікальності і неповторності позашкільної освіти, дитина має можливість розвивати, доповнювати свої знання і навички, вдосконалювати їх, а разом і себе. Дана навчальна програма вирішує актуальну задачу – опанування технікою і технологією моделювання, конструювання, ознайомлення з народною творчістю, культурою як цілеспрямованим процесом навчання і розвитку творчих здібностей вихованців закладів позашкільної освіти.
Особливий аспект у змісті програми зроблено на ознайомлення вихованців з технічною творчістю, святково – обрядовими та народними традиціями українського народу. Технічна творчість розглядається як свобода вибору, новизна, евристичне прозріння, що викликає натхнення, радість, віру в свої можливості. Технічна творчість розвиває у вихованців відчуття форми, гармонії, композиції, симетрії, почуття того, що художнє начало присутнє при створенні будь – якого виробу, тобто технічна творчість нерозривно пов’язана з естетичним вихованням, художньо – конструкторською діяльністю. Вона розвиває у вихованців допитливість, гнучкість мислення, пам'ять, цілеспрямованість. А це – поєднання практичної доцільності речей з красою їх форм, усвідомлення користі й краси праці, радість від творчого процесу. Ознайомлення з обрядами та народними традиціями українського народу відкриває широкий простір для естетичного розвитку, навчання й виховання дітей на матеріалах народного побуту, звичаїв, традицій, обрядів.
Наш гурток
Навчальна програма реалізується у гуртку науково – технічного напряму та спрямована на вихованців віком від 5 до12 років.
Мета програми - формування творчої особистості засобами науково - технічної творчості в процесі технічної праці.
Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:
пізнавальної: - ознайомити з основними видами технічної творчості - моделюванням і конструюванням;
-
дати знання про матеріали та інструменти, формувати вміння і навички роботи з різними матеріалам та інструментами, прийомами виготовлення виробів,
практичної: - розвивати асоціативне, нестандартне, композиційне, об'ємно - просторове мислення, почуття форми, руху, матеріалу, кольору;
-
розвинути художній смак, творчу уяву, фантазію, виробити індивідуальний стиль роботи;
творчої: - емоційний, фізичний та інтелектуальний розвиток; задоволення потреб особистості у творчій самореалізації, бажання творити і втілювати свої ідеї у життя;
соціальна: - розвинути позитивні якості особистості: працелюбство, наполегливість у досягненні мети, відповідальність за результат власної діяльності;
- виховувати дбайливе ставлення та пошану до народних традицій;
- виховувати культуру праці;
- сприяти самореалізації дитини в соціумі
Навчальна програма розрахована на 3 роки навчання:
1-й рік – початковий рівень – 144 год. на рік, 4 год. на тиждень;
2- й рік – початковий рівень – 216 год. на рік, 6 год. на тиждень.
1- й рік – основний рівень – 216 год. на рік, 6 год. на тиждень
На першому та другому році навчання початкового рівня передбачено загальнокультурний розвиток здобувачів освіти впровадження інформаційно-пізнавальних форм і методів оволодіння теоретичними основами науково-технічної творчості. На основному рівні передбачено створення умов для соціальної адаптації вихованців у суспільстві, розвиток стійких інтересів до творчої діяльності, розширення і поглиблення професійних інтересів, вмінь і навичок.
Навчальна програма побудована концентричним способом, що допускає повторне вивчення розділів і тем як на одному, так і на різних рівнях навчання з розширенням та поглибленням навчального матеріалу. Тому програма другого року навчання початкового рівня передбачає розширення та поглиблення знань вихованців, вдосконалення умінь та навичок набутих на першому році навчання початкового рівня.
Опанувавши програму попередніх років, вихованці 1- й ріку – основного рівня мають можливість втілювати особисті творчі задуми, брати активну участь у заходах навчального закладу та демонструвати творчі доробки на виставках, конкурсах різного рівня.
Здобуті гуртківцями знання перевіряються під час підготовки дитячих творчих робіт до виставок, конкурсів різного рівня (в гуртку, міських, обласних, всеукраїнських).
Методами опрацювання навчального матеріалу є словесні (лекції, бесіди, пояснення), наочні (демонстрація ілюстрацій, зразків виробів, екскурсії на виставки), практичні (самостійна розробка ескізів, виготовлення та оздоблення виробів). Вагоме місце у навчальному процесі гуртка займають презентації та ігри, конкурси і вікторини, як методи стимулювання вихованців до творчої праці.
Форма організації занять: групові та індивідуальні. Для виконання складних робіт можна використовувати колективну роботу. Ця форма організації праці дозволяє ефективно виконувати трудомістку роботу, згуртовує дітей, надихає на творчість, викликає бажання змагатися один з одним і допомагати товаришу.
Для успішної реалізації програми необхідною умовою є використання навчально - наочних посібників, приладь, інструментів та матеріалів для практичної роботи.
Гурткова робота дає дитині шанс на самовияв, на прояв своїх ініціатив з подальшим впровадженням їх у практику. Контроль за результативністю навчання здійснюється під час виконання практичних робіт, участі творчих робіт вихованців в виставках, конкурсах різного рівня (в гуртку, міських, обласних, всеукраїнських).
Наші керівники
Наші роботи




